Maak jouw communicatiestrategie flexibel met een agile aanpak (250925)

Terug naar overzicht

Organisatie

LCG

Datum & uur

25 september
Van 9:30u tot 16:30u
Onthaal vanaf 9:00u

Locatie

Gent

In een wereld waar verandering de enige constante is, moeten communicatieprofessionals wendbaar zijn om voorop te blijven lopen. Of je nu werkt aan interne communicatie, PR-campagnes of contentstrategie, de Agile methodiek biedt je de tools om snel in te spelen op nieuwe ontwikkelingen en veranderende behoeften.

Over deze opleiding

Tijdens deze interactieve training maak je kennis met de kernprincipes van Agile werken, zoals Scrum en Kanban, en leer je hoe je deze kunt toepassen in jouw communicatiepraktijk. Je ontdekt hoe je met korte iteraties en continue feedback je projecten kunt versnellen, de samenwerking binnen de teams waarin je werkzaam bent kunt verbeteren en meer waarde kunt leveren aan je stakeholders. De training is sterk praktijkgericht: met voorbeelden uit de praktijk en oefeningen die je direct kunt toepassen op je eigen werk. Je leert hoe je Agile tools kunt gebruiken om de strategische communicatie te optimaliseren en projecten binnen tijd en budget op te leveren.

Voor wie?

  • Deze opleiding is bedoeld voor communicatie professionals die:
  • Flexibeler willen inspelen op veranderingen in hun werkveld.
  • Op zoek zijn naar efficiëntere manieren om communicatieprojecten te managen.
  • Hun samenwerking binnen teams en met stakeholders willen verbeteren.

Wat leer je?

  • De basisprincipes van Agile en hoe je deze kunt toepassen in het werkveld van communicatie
  • Werken met Scrum: van sprints tot retrospectieven.
  • Het gebruik van Kanban voor het beheren van je backlog
  • Hoe je Agile tools en technieken kunt inzetten om effectiever en sneller te werken.
  • Best practices voor het implementeren van Agile in jouw team of organisatie.

Resultaat

Na deze opleiding ben je in staat om:

  • Agile methodieken toe te passen op jouw communicatieprocessen en projecten.
  • Je team en stakeholders mee te nemen in een Agile werkwijze.
  • Flexibel en snel te reageren op veranderingen en uitdagingen in jouw communicatiepraktijk.

Programma

  • Simulatiespel waarin je wordt uitgedaagd de theorie in een simulatie toe te passen. De belangrijkste elementen van Agile en Scrum passeren de revue: De Agile waarden en het Scrum raamwerk (incl. rollen, events en hulpmiddelen)
  • Verdieping op rollen: Product Owner, Scrum Master en Development Team. Middels een interactieve opdracht ontrafelen we waarom deze rollen bestaan en waar het onderscheid zit.
  • Verdieping op events: Welke events vinden plaats binnen Scrum en waarom? We staan stil bij hoe deze uitgevoerd kunnen worden en we oefenen hier direct mee.
  • In de praktijk: we nemen je mee in een praktijkvoorbeeld van een multidisciplinair Agile team. We gaan in gesprek over succesfactoren en valkuilen. Vervolgens maken we de vertaling naar de rol van communicatie experts. Hoe pas je Agile toe in communicatie processen en projecten?

Trainer

Wendy De Vries

Wendy heeft een achtergrond in Marketing en Communicatie als Product Manager in FMCG en E-com Manager in de reissector en bij een grootbank. 8 jaar geleden evolueerde ze naar Agile Coaching waarbij ze leidinggevenden en hun teams begeleidt naar een zelforganiserende manier van werken. Voor Wendy was dit thuiskomen: de perfecte combinatie tussen resultaat- en mensgericht werken.
De rode draad in Wendy’s carrière is mensen meekrijgen in een nieuw verhaal. Iedereen aan boord en intrinsiek gemotiveerd houden, ondanks snel veranderende omstandigheden of onderlinge verschillen.

Prijs

Deze opleiding kost (excl. btw):

  • 395 euro voor leden van vonk
  • 495 euro voor niet-leden

 

Wil je deelnemen aan deze activiteit en ineens ook lid worden van vonk, dan kun je deelnemen tegen ledenprijs. Vink deze keuze aan in het inschrijvingsformulier. Meer weten over het vonk-lidmaatschap en wat dat voor jou kan betekenen?

Annuleren kan kosteloos tot 14 dagen voor aanvang van de opleiding. Daarna is het bedrag verschuldigd. Meer info in onze algemene voorwaarden onderaan deze pagina.

Wegbeschrijving

Deze opleiding vindt plaats bij com&co, Lange Kruisstraat 31, 9000 Gent

Vanaf het Station Gent Sint-Pieters neem je Tram 3 (Gentbrugge Moscou) tot halte ‘Koophandelsplein (Zonnestraat)’. Van daar is het nog 3 minuten wandelen.

Kom je met de auto, parkeer dan best in Parking Zuid. Van daar is het nog 10 minuten wandelen.

Inschrijven